Мембраны из пвх смотрите здесь .
загрузка...
загрузка...
Ендоплазматична сітка (ретикулум) PDF Друк e-mail
Ботаніка - Гідроботаніка

Густа, дуже розгалужена по всій цитоплазмі сітка взаємопов’язаних, обмежованих мембраною канальців, трубочок, цистерн і пухирців, утворює ендоплазматичну сітку. Мембрани ендоплазматичної сітки утворюють єдину систему з мембраною ядерної оболонки, в той же час вони не сполучаються ні з плазмалемою, ні з тонопластом. Мембрани ендоплазматичної сітки сусідніх клітин з’єднуються між собою трубочками, що проходять по плазмодесмах крізь пори у клітинній оболонці.
Полюбляєте дивитися улюблені фільми і не можете жити без цитат з фільмів ? Тоді завітайте на www.balachky.org/film і знайдіть чудові вислови великих акторів!

Вирізняють два види ендоплазматичної сітки - гранулярна (шорстка) і агранулярна (гладка). На поверхні гранулярної сітки, що утворена переважно цистернами, знаходяться рибосоми. Тут відбувається біосинтез білка, поліпептидний ланцюг якого переноситься до внутрішнього простору структур ендоплазматичної сітки. Агранулярна ендоплазматична сітка утворена переважно трубочками, на зовнішній поверхні яких немає рибосом. У них відбувається біосинтез вуглеводів (полісахаридів, зокрема целюлози), а також ліпідів.

У мембранах ендоплазматичної сітки міститься багато різних ферментних систем, що має важливе значення для обміну речовин у клітині. Для молодих і багатих на білки клітин характерна переважно гранулярна ендоплазматична сітка, а для старих і багатих на вуглеводи і ліпіди - агранулярна. Пі д час поділу клітин ендоплазматична сітка піддається частковій фрагментації, а потім утворюється гранулярна сітка, яка трансформується в агранулярну, а можливо, і в структури апарата Гольджі - пухирці, що перетворюються на цистерни диктіосом.

З функціональної точки зору ендоплазматична сітка забезпечує внутрішньоклітинний і міжклітинний транспорт, синтез білків, ліпідів, полісахаридів і перенесення їх у різні частини клітини, зборку клітинних мембран.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.