загрузка...
загрузка...
Вегетаційний розвиток водоростей PDF Друк e-mail
Ботаніка - Гідроботаніка

Вегетаційний розвиток водоростей фітопланктону як сукупності починається у березні-квітні, коли рівень сонячного випромінення стає достатнім для фотосинтезу водоростей навіть під льодом. В цей час з’являються дрібні джгутикові - евгленові, динофітові, золотисті, а також холодолюбні діатомові водорості. Коли верхній шар води прогрівся до 10- 12°С, починається бурхливий розвиток холодолюбного комплексу діатомових. Влітку, при температурі води лише 15°С, спостерігається максимум продуктивності синьозелених, евгленових та зелених водоростей . Залежно від типу водойми в цей час може відбуватися «цвітіння» води, спричинене розвитком синьозелених та зелених водоростей.
Мы предлагаем Вам детские мультфильмы онлайн совершенно бесплатно в HD качестве!

Морський фітопланктон складається в основному з діатомових та дінофітових водоростей. Численні у морському фітопланктоні вапнякові джгутикові - коколітофоридові, які представлені у прісних водах і виключно у морському планктоні силікофлагеляти. Хоча морське середовище на значних просторах відносно однорідне, у розподілі морського фітопланктону такої однорідності не спостерігається. Відмінності за видовим складом та чисельністю нерідко виражені навіть на порівняно невеликих акваторіях морських вод, але особливо чітко вони відрізняються у крупномасштабній географічній зональності розподілу. Тут проявляється екологічна дія основних факторів середовища: солоності води, температури, освітленості та складу поживних речовин.

Планктонні водорості зазвичай мають спеціальні пристосування до перебування у завислому стані. В одних видів це різноманітні придатки тіла - шипи, щетинки, роговині відростки, перетинки, парашутики, а інші просто утворюють пустотілі чи сплющені колонії та виділяють слиз, інші накопичують у тілі речовини, питома вага яких менше одиниці (краплі жиру у діатомових та деяких зелених водоростей, газові вакуолі у синьозелених тощо). Ці утворення краще розвинені у морських форм, ніж у прісноводних. Одним із пристосувань до існування у товщі води у завислому стані є дрібні розміри тіла планктонних водоростей .

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.