загрузка...
загрузка...
Включення PDF Друк e-mail
Ботаніка - Гідроботаніка

Речовини, які утворює рослинна клітина, можуть накопичуватись у великій кількості в матриксі цитоплазми, органоїдів, вакуолях, клітинній оболонці в аморфному або кристалічному стані. Ці тверді речовини або рідини, що мають певну будову, називають включеннями. Включення - це ергастичні речовини, до яких належать запасні речовини і кінцеві продукти обміну речовин. Ищите оборудование для кухни? Мы предлагаем вам посетить www.gkko.ru, здесь можно найти все, что нужно для кухни начиная от стола разделочного 17,09 до фритюрниц и тд.

До включень, утворених запасними речовинами, можна віднести крохмальні зерна, ліпідні краплини й алейронові зерна або глобули білка. Кінцеві продукти обміну представлені кристалами, що утворені деякими речовинами.

Крохмальні зерна - це включення у вигляді запасного крохмалю. Крохмальні зерна утворюються лише в пластидах. У процесі фотосинтезу на світлі в хлоропластах листків утворюються осмотично активні цукри. Потім вони перетворюються на нерозчинний асиміляційний (первинний) крохмаль. Вночі він гідролізується до розчинних і транспортабельних форм вуглеводів, які переноситься до запасаючих органів, де і перетворюється амілопластами у запасний (вторинний) крохмаль. Спочатку в стромі амілопласта формується утворювальний центр, на який потім накладаються нові шари крохмалю.

За формою крохмальні зерна бувають (рис. 6) концентричні (кулястої форми) і ексцентричні (неправильної форми). За кількістю утворювальних центрів крохмальні зерна поділяються на прості, складні і напівскладні. Прості мають один утворювальний центр, у результаті чого в амілопласті утворюється одне крохмальне зерно. Складні і напівскладні - це зерна з декількома утворювальним центрами. Складне крохмальне зерно формується в одному амілопласті з декількох простих зерен, які щільно стикаються одне з одним. Напівскладне зерно формується в результаті відкладання спільних шарів крохмалю на групу простих крохмальних зерен в амілопласті.

Включення 

Ліпідні краплі трапляються в матриксі цитоплазми клітин насіння і плодів, а також деревної паренхіми хвойних рослин, липи, берези, дуба. Тут вони містяться найчастіше у сферосомах.

Запасний білок формує запасні відкладення або кристалічні структури у вигляді так званих алейронових зерен. Запасні білки синтезуються в рибосомах і відкладаються у вакуолях клітин запасаючих органів насіння та плодів. По дозріванні насіння вакуолі зневоднюються, а їхні запасні білки кристалізуються в алейронові зерна.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.