загрузка...
Точність і періодичність спостережень PDF Друк e-mail
Геодезія - Інженерна геодезія - Міхельов Д.Ш.

Від правильного вибору точності й періодичності залежать методи й засобу вимірів, витрати на їхнє виробництво й достовірність одержуваних результатів.

Точність і періодичність вимірів указуються в технічному завданні на провадження робіт або в нормативних документах. В особливих випадках ці вимоги можуть бути отримані шляхом спеціальних розрахунків.

У нормативних документах вимоги до точності визначення осад або горизонтальні зсуви характеризуються середньої квадратичної помилки:

1мм - для будинків і споруд, зводимих на скельні або підлоги скельних ґрунтах;

3мм - для будинків і споруд, зводимих на піщаних, глинистих й інших стисливих ґрунтах;

10мм - для будинків і споруд, зводимих на насипних, просадних й інших сильно стисливих ґрунтах;

15мм - для земляних споруд

На зсувних ділянках опади виміряються із середньої квадратичною помилкою 30мм, а горизонтальні зсуви - 10мм.

Крени димарів, щогл, високих веж і т.п. виміряються . с точністю, що залежить від висоти H споруди й характеризуємою величиною 0,0005H.

Установити необхідну точність виміру деформацій розрахунковим шляхом досить складно, однак для багатьох практичних завдань можна користуватися формулою

(24.1)

де m ф - середня квадратична помилка виміру деформації; ∆ ф - величина деформації за проміжок часу між циклами вимірів.

Вибір часу між циклами вимірів залежить від виду споруди, періоду його роботи, швидкості зміни деформації й інших факторів. У середньому в будівельний період систематичні спостереження виконують 1 - 2 рази у квартал, у період експлуатації - 1-2 рази в рік. При термінових спостереженнях їх виконують до й після появи фактора, що різко змінює звичайний хід деформації.

Женщина должна выглядеть привлекательной всегда! Но не всегда удается подобрать косметические принадлежности правильно, особенно если прикипела к какой-то определенной марке, купить карандаш для губ не составляет никакого труда в labeauteshop.ru


 
загрузка...