загрузка...
загрузка...
Загальні відомості про підземні комунікації PDF Друк e-mail
Геодезія - Інженерна геодезія - Міхельов Д.Ш.

На забудованих територіях і промислових майданчиках проходить багато підземних комунікацій і спеціальних спорудженні для них.

До підземних комунікацій ставляться такі прокладки в ґрунті як трубопроводи, кабельні мережі, колектори.

Трубопроводи - це мережі водопроводу, каналізації, газопостачання, теплофікації, водостоку, дренажу, нафто- і газопроводи й інші прокладки, призначені для транспортування різного вмісту по трубах.

Кабельні мережі передають електроенергію. Вони розрізняються по напрузі й призначенню: мережі високої напруги, електрифікованого транспорту, вуличного висвітлення; мережі слабкого струму (телефонні, радіо й телевізійні). Мережі складаються з кабелів, що прокладають на глибині до 1м, розподільних шаф, трансформаторів.

Колектори являють собою підземні споруди круглого або прямокутного перетину порівняно великого розміру (від 1,8 до 3,0м 2 ). У них прокладають одночасно трубопроводи й кабелі різного призначення.

Водопровід забезпечує питні, господарські, виробничі й пожежні потреби й складається з водопровідних станцій і водорозвідних мереж. Водорозвідна мережа ділиться на магістральну й розподільну. Магістральна мережа (діаметри труб 400 - 900мм) забезпечують водою цілі райони, а розподільна мережа, що відходить від її, подає воду до будинків і промислових підприємств. Труби цієї мережі мають діаметр 200 - 400мм, уведення у вдома - 50мм. Для регулювання роботи водогінних мереж на них установлюють арматури - засувки, випуски, крани й ін. Для доступу до арматур улаштовують колодязі.

Каналізація забезпечує видалення стічних і забруднених вод на очисні споруди й далі в найближчі водойми. Каналізаційна мережа складається із чавунних і залізобетонних труб, оглядових і перепадних колодязів, станцій перекачування для знижених частин забудови й інших споруд. Діаметри труб коливаються від 150 до 400мм.

Водостоками відводять дощові й поталі води, а також умовно чисті води (від миття й поливання вулиць). Водостічна мережа складається із труб, дощеприймальных і перепадних колодязів, випусків у водойми і яри. До водостічних колодязів приєднують ринви будинків. Для водостічної мережі застосовують асбестоцементі й залізобетонні труби діаметром до 3,5м.

Дренажі застосовують для збору ґрунтових вод. Складаються вони з перфорованих бетонних, керамічних, асбестоцементих труб діаметром до 200мм.

Газопроводи служать для транспортування газу. Вони підрозділяються на магістральні (діаметр сталевих труб до 1600мм) і розподільні. Газопроводи йдуть від станцій і сховищ у райони забудови по проїздах. Від них відходять уведення в будинки й споруди. Глибина закладення від поверхні цих мереж 0,8 - 1,2м. На газопроводах установлюють запірні крани, конденсатозбірники, нюхальні трубки, регулятори тиску й ін.

Мережі теплопостачання забезпечують теплом і гарячою водою житлові, суспільні й промислові будинки. Теплопостачання буває місцевим (від окремих котелень) і централізованим (від теплоелектроцентралей), водяним і паровим. Тепло подають по трубах прямої подачі (температура 120 — 150 °С), повертають до джерела по трубах зворотного відводу (температура 40 — 70 °С). Мережі теплопостачання складаються з металевих ізольованих труб; засувок, розташовуваних у камерах; повітряних і спускних кранів, конденсаційних пристроїв, компенсаторів. Діаметр труб досягає 400мм. Під землею їх прокладають у залізобетонних коробах, а при масовій щільній забудові труби ведуть прямо через підвали будинків.

 

В Пензе нелегко отыскать свою цель сразу и без трудностей, с другой стороны объявления Пенза это отличный шанс найти именно то, что нужно в кратчайшие сроки.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.