загрузка...
загрузка...
Боротьба за конституційно-монархічний устрій PDF Друк e-mail
Історія - Географія та історія Іспанії

Интересуют действия компании по вывозу мусора в Москве? Советуем посетить их сайт и узнать все что предлагают наши партнеры.

Після липня 1969 року в карлістському русі відбулися значні зрушення. У квітні 1971 року у Франції відбувся таємний конгрес карлістів за участю делегатів від усіх іспанських провінцій. З'їзд підтвердив висунуті раніше прихильниками принца Карлоса Уго політичні вимоги і оголосив, що "партія карлістського народу готова до конструктивного діалогу з усіма антифранкістськими силами". Двома тижнями пізніше на мітингу біля Монтехурри в присутності представників династії Бурбонів Пармських було оголошено: "Режим відмовляється визнати за іспанським народом право на будь-які свободи. Карлісти, які стоять в опозиції до режиму, вимагають, щоб поліція виявила і до них стільки ж терпимості, скільки й до Інших опозиційних груп." На закінчення була заклеймована "фашистська правляча меншість", яка розмахує жупелом "вигаданої комуністичної небезпеки"9.

З 1971 року ставлення уряду до карпатських маніфестацій біля Монтехурри змінилось. Не наважившись заборонити зліт, уряд вимагав відмінити традиційний мітинг. Незважаючи на це, тисячі молодих карлістів вийшли на демонстрацію з гаслами: "Геть уряд!", "Франко -зрадник!" У кортесах від імені карлістів була оголошена заява, в якій підкреслювалось, що 18 липня 1936 року -- лише одна з дат у більш ніж віковій історії карлістського руху і карлісти зовсім не зобов'язані дотримуватися вірності персоні генерала Франко. Так, уже на початку 70-х років від "конструктивної і неминучої опозиції" режиму карлісти перейшли до повного його заперечення.

Після цього в Мадриді був закритий національний центр карліст-ських ветеранів війни, штаб-квартира Верховної карпатської хунти опечатана. У Памплоні заборонили видання "Ель Пенсамієнто Наварро" Але ряди переконаних антифранкістів поповнювались. Монтехуррська декларація 1971 року закликала розгорнути боротьбу за загальну ам­ністію політв'язнів, проти спеціальних трибуналів, за легалізацію всіх політичних груп. Крім того, в декларації підкреслювалось, що уряд повинен гарантувати опозиційним організаціям вільну діяльність, забезпечити ефективну свободу друку, створити умови, в яких іспан­ський народ міг би самостійно і вільно визначати форму державної влади в своїй країні. Декларація відстоювала також право народів, які складали Іспанію, добровільно запровадити федерацію соціальних республік, яка забезпечить їх єдність.

 

 

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.