загрузка...
загрузка...
Успіхи колоніальної експансії PDF Друк e-mail
Історія - Географія та історія Іспанії

Коли Пилип II сів на престол, перед іспанською колоніальною по­літикою в Америці стояло багато серйозних завдань. Необхідно було об­стежити Каліфорнію І території західної частини Північної Америки;

закріпити завоювання у районі Ла Плати, щоб установити звідти сполу­чення з Перу. Крім того, іспанці повинні були довести до кінця війну з арауканцями і вирішити спір з Португалією за острови, розташовані біля Малуккського архіпелагу. Для цього в 1564-1595 роках із Нової Іспанії

вирушило декілька експедицій, найважливішими з яких були експедиція Легаспі та Урданети (1564 -- 1565 рр.}, що поклала початок колонізації острова Себу та відкрила морський шлях до Америки через північну частину океана; декілька експедицій >Легаспі (1567-1571 рр.), який захопив острів Лусон і заснував місто Манілу (1570 р.); експедиції Менданья і Сарм'єнто (1567-1568 рр.)'та Менданья -- Фернандеса де Кіроса (1595 р.), що відкрили Соломонові і Маркізькі острови, острів Санта Крус та інші.

Найважливішим було те, що ці експедиції сприяли утвердженню іспанського панування на островах, які на честь Пилипа II були названі Філіппінськими. Із цих островів були здійснені військові експедиції на острови Борнео , Холо, Мшданао з метою встановлення там іспанського панування . Деякі експедиції були направлені на допомогу португальцям для придушення туземного населення.

Після приєднання Португалії до Іспанії перейшли також всі її ко­лонії; острови Мадера, Азорські та Зеленого Мису, значна частина Гві­неї, Конго, Ангола та мис Доброї Надії в Африці. В Азії іспанці отри­мали все південно-західне узбережжя і^ зокрема, узбережжя затоки Оман, частину Червоного моря, Індостан, Цейлон, півострів Малакку, острови Борнео , Суматру, Целебес, Молуккський архіпелаг та численні факторії у Китаї та Японії; Азіатські володіння були розділені на три віце-королівства.

 

Пояснення до теми:

1. У XVI ст. у передових країнах Європи загострилася релігійна боротьба і дуже поширилася реформація. Пилип II стаз на чолі захисників католицької церкви, яка була оплотом феодальної реакції і виступала за привілеї дворян, і через це проти нього виступали прогресивні сили суспільства не лише в Іспанії, але і в Європі. У цій боротьбі Пилипа ії чекали неминучі поразки, які важко відбилися на всій подальшій історії Іспанії.

2. Єлизавета Тюдор була, як і Марія Католичка, дочкою Генріха VIII , але не від іспанки Катерини Арагонської, а від Ганни Болейн. Крім серйозних політичних причин, які штовхали її в табір протестантицизму, у Єлизавети Тюдор були особисті мотиви для незадоволення папою. Папа не підтримував її домагань на англійський трон, бо вона була незаконною дочкою ГенріхаУІІІ;

католицька церква не санкціонувала розлучення Генріха VIII із Катериною Арагонською.

3. За умовами мирної угоди Франція була змушена звільнити П'ємонт і Савойю, які вона зайняла під час війни з Карлом, а також деякі пункти на північному кордоні, за винятком трьох: Меца, Туля і Вер­дена. А французькі королі повинні були назавжди відмовитись від посягань на Італію.

4. Барбаросса -- прізвисько імператора так званої "Священної Римської імперії" Фридриха І.

5. Фецький від "Феццан (Феззан)" -- історична область у Лівії. З VII ст. знаходилась під пануванням арабів, а з XVI ст. входила до складу Османської імперії

.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.