загрузка...
загрузка...
Зміни у таборі повстанців PDF Друк e-mail
Історія - Географія та історія Іспанії

Если Вас интересует коммерческая недвижимость от собственника , советуем зайти на сайт наших партнеров и убедиться в качестве предоставляемых услуг.

Повстання поширювалось по всій країні, але його чисто політичний характер поступово переходить в антисеньйориальний, Серед повстанців з'явилась тенденція до помсти тим, кого вони вважали винними в бідах, що стали причиною повстання. Паленсія прагнула скинути панування свого єпископа. Наявність великих військових сил в Тордесільясі, нестача коштів для їхнього утримання, деякі нові призначення -- все це спричиняло безладдя, підозри і сіяло ворожнечу.

З свого боку рада докладала всіх зусиль, щоб протидіяти хунті. З цією метою королівська рада збирала війська і прагнула розколоти рух комунерос. Спочатку відколовся Бургос, отримавши всі свої привілеї і стародавні закони. Згодом Гранада оголосила себе противницею руху комунерос , потім Кадис, а пізніше і вся Андалузія рішуче виступила проти комунерос, висунувши такі причини: перевага мирного положення у порівнянні з військовим; громадянський обов'язок підлеглих залишатися вірними своєму королю і сеньйорам; незважаючи на те, що наміри повстанців самі по собі добрі, їхні дії мають погані наслідки, бо ведуть до безладдя, злочинів, пограбувань тощо; те, що "люди низького походження без уміння і розсудливості", ставши правителями, "почали дуже погано поводитись" з людьми достойними; зловживали королівськими рентами. Декларація про вірність королю була підписана 15 містами і місцевостями у Севільї 17 лютого 1521 р.

На півночі країни міста Віторія і Сан-Себастьян залишалися вірни­ми королю. Згодом від повстанців відокремилось місто Вальядолід. Ці втрати частково були компенсовані тим, що до руху комунерос приєдналися єпископ Самори Акунья на чолі двохтисячної армії, та дон Педро Хірон, який перейшов на бік повстанців через сварки, що стосувалися герцогства Медіни Седонії. Хунта призначила його замість Падильї командуючим військами. Але перехід дона Педро Хірона на бік повстанців приніс більше шкоди, ніж користі. Його призначення викликало незадоволення багатьох повстанців, а згодом він став зрадником.

Незважаючи на те, що шанси короля і повстанців були майже рівні, губернатори не вживали рішучих заходів. Один лише коннетабль на початку жовтня почав стягувати війська для визволення королеви Хуани і для захисту ради. Він закликав хунту до миру, але остання поставилась до пропозицій коннетабля негативно і направила до короля посланців з листом, в якому виправдовувались всі дії повстанців і ще раз повторювалась програма без будь-яких суттєвих змін. Посланці вирушили до Німеччини, але одного з них за наказом Карла схопили, а інший так і не насмілився виїхати з Брюсселя. Хунта хотіла вивезти королеву із Тордесільяса, але ця звістка змусила королівську владу вдатися до рішучих дій. 31 жовтня 1520 року королівським указом формально була оголошена війна комунерос.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.