загрузка...
загрузка...
Зростання антифранкістського руху PDF Друк e-mail
Історія - Географія та історія Іспанії

Если вас интересуют пептидные препараты и способы быстрой покупки пептидов, то советуем вам посетить интернет магазин пептидных препаратов. Там вы сможете купить механический фактор роста , всего за 1500 рублей. Качество товара гарантировано!

Франкізм агонізував. Ряди антифранкІстського руху швидко зростали. В Каталонії угода про необхідність розробки опозиційними силами єдиної програми була досягнута ше в листопаді 1971 року. Того ж року до опозиції приєдналася і Партія карпатського народу. У квітні 1973 року представники координаційних центрів Андалузії, Арагона, Астурії, Валенсії, ГалІсІЇ, Канарських о-вів, Мльйорки і Ріохи домовились про скликання спеціальної асамблеї для розробки основних пунктів демократичної альтернативи франкізму.

30 липня 1974 року була створена Демократична рада Іспанії, до якої увійшли Комуністична партія. Народна соціалістична партія, Представники монархічних кіл та інші. В розробці її програми брав активну участь видатний монархіст, прихильник дона Хуана Р.Кальво Серрер, який вважав, що мирний перехід від франкізму до демократії може забезпечити лише дон Хуан, "демократичні погляди якого добре відомі, а династичні права безперечні"14. 21 вересня до Демократичної ради приєдналась і Партія карлістського народу.

Через рік, 23 липня 1975 року, 15 антифранкістських організацій на чолі з Іспанською соціалістичною робітничого партією об'єднались у "Платформу демократичної конвергенції" (або "Демократична згода"). 18 вересня обидва об'єднання опублікували перший спільний документ, а 3 листопада -- єдину програму боротьби за демократію.

Так дозріли умови, в силу яких конституційна монархія стала по­літичною основою "історичного компромісу" між "цивілізованими пра­вими" І об'єднаними силами демократичної опозиції. Це стало можли­вим, по-перше, завдяки прагненню обох сторін надати народові бур­жуазно-демократичні свободи, яких він не май майже 40 років, і, по-друге,, прийти до цього мирним шляхом.

У боротьбі за трон між альфонеистами і карлістами перемога за­лишилась за першими, зв'язки яких з церквою» армією, промисловими і фінансовими колами, що були представлені "цивілізованими правими" були більш ефективними. Вибраний варіант до того ж включав в себеелементи наслідування влади, чим забезпечував гарантії мирного здійснення змін.

З тих же причин всередині альфонсистської династії' суперництво між доном Хуаном та його сином Хуаном Карлосом завершилось на користь останнього. Угода між батьком та сином базувалась на концеп­ції, яку давно відстоював дон Хуан: монархію можна відновити лише на конституційно-демократичній основі за умови, що монарх буде грати роль гаранта інтересів всіх соціальних верств нації. Незалежно від того, чи було останнє положення практично досяжним, ця домовленість цілком відповідала компромісу, який уклали "цивілізовані праві" та демократична опозиція, тим більше, що розбіжності між доном Хуаном і Хуаном Карлосом по суті ніколи не мали принципового характеру і зводились дише до тактичних розходжень.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.