загрузка...
загрузка...
Удобрення картоплі
Сільське господарство - Основи аргохімії

 

Поживні елементи надходять у рослини протягом усієї вегетації, однак максимальну кількість азоту, фосфору та калію рослини засвоюють у період бутонізації – цвітіння. Після цвітіння елементи живлення надходять повільніше, припиняється приріст надземної маси, а поживні речовини, нагромаджені в бадиллі, використовуються для росту бульб.

Система удобрення картоплі складається з основного, припосівного удобрення та підживлення.

У основне удобрення під картоплю вносять гній та різні компости. На легких дерново-підзолистих ґрунтах Полісся вносять 30–40 т/га органічних добрив під зяблеву оранку. В районах з великою кількістю опадів органічні добрива можна вносити під весняне переорювання зябу. На сірих опідзолених ґрунтах, опідзолених та вилужених чорноземах Лісостепу органічні добрива вносять по 20–
25 т/га. У зоні Лісостепу органічні добрива доцільно вносити не під саму картоплю, а під попередники. На Поліссі ефективно застосо­ву­вати під картоплю зелене добриво, особливо у поєднанні з мінераль­ними добривами і невеликими дозами гною.

Якщо органічні добрива не вносили під картоплю, то використо­вують такі дози мінеральних добрив: Полісся – N40–90 Р45–60 К60–120 кг/га, Лісостеп – N30–80 Р45–90 К30–80 кг/га, Степ – N30–45 Р60–90 К40–45 кг/га.

Найкращими формами азотних добрив є сечовина, сульфат амонію, аміачна селітра, ціанамід кальцію. Ціанамід кальцію, токсично впливає на бур’яни. Щоб використати гербіцидну дію цього добрива, його треба наносити поверхнево за 4–5 днів до появи сходів картоплі в кількості 2 ц/га (40 кг азоту). При вирощуванні картоплі на легких піщаних і супіщаних ґрунтах половину дози азотних добрив краще вносити під час садіння в борозни або гнізда, а другу половину – в підживлення по сходах (нітратні форми).

Разместить красивое поздравление на рекламном щите или просто рекламу теперь стало проще, ведь Вы можете сами посмотреть какие есть свободные рекламные щиты на улице гарибальди и выбрать тот, который Вам нравится больше. Торопитесь!

З фосфорних добрив на кислих дерново-підзолистих ґрунтах застосовують лужні добрива, фосфоритне борошно, фосфатшлак, термофосфати. На ґрунтах слабокислих та нейтральних застосовують гранульований суперфосфат.

Найкращими калійними добривами під картоплю є сульфат калію, калімагнезія та калімаг, з місцевих добрив – попіл. Низьковідсоткові калійні солі, а також 40%-ву калійну сіль, що містить хлор, вносити під картоплю не слід.

На дуже кислих ґрунтах під картоплю треба вносити вапняні добрива – не більш як ½ дози за гідролітичною кислотністю. З вапняних добрив застосовують доломітові вапняки та мергелі, що містять магній, який позитивно впливає на врожай. Вапняні добрива вносять під оранку або під культивацію, але можна їх вносити і після садіння картоплі перед боронуванням сходів.

Дуже ефективне внесення мінеральних добрив у борозни або гнізда під час садіння картоплі. Найчастіше вносять азотні або фосфорні добрива. На бідних ґрунтах у разі потреби вносять повне мінеральне добриво. Доза під час внесення в борозни або гнізда становить N15–20 Р20–30 К20–30 кг/га. Під час садіння в борозни можна також вносити суміш 12–15 т/га органічних і мінеральних добрив. В умовах Полісся внесення в борозни під час садіння такої кількості суміші органічних і мінеральних добрив дає такий же ефект, що і внесення 30–40 т/га органічних добрив з осені під оранку.

Для підживлення доцільно застосовувати азотні мінеральні добрива з розрахунку 20–30 кг/га діючої речовини, з місцевих добрив – гноївку 5–6 т/га. Підживлюють картоплю до початку цвітіння.

 


 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.