загрузка...
загрузка...
Внесення мінеральних добрив
Сільське господарство - Основи аргохімії

Підготовку мінеральних добрив до внесення, розтарювання та подрібнення злежаних добрив, змішування ведуть безпосередньо на складі з використанням спеціальних машин і тукосумішних установок, а за відсутності їх і виконанні цих робіт вручну – обов’язково на асфальтній або бетонній площадці.

Якщо добриво до моменту внесення в ґрунт злежується і утворює глиби, його подрібнюють і просіюють через сито з отворами 3–5 мм. Суперфосфат потрібно просіяти на сито з отворами 3–5 мм, а решту, яка залишається у ситі, треба подрібнити. Якщо суперфосфат вологий і не просіюється, його підсушують. Для цього до суперфосфату додають 5–10% його ваги сухої просіяної дефекаційної грязі, фосфоритного борошна, розмеленого вапняку. Можна додати й звичайного попелу (5–6%). Ці матеріали нейтралізують кислотність у суперфосфаті і вбирають надлишок вологи. Добриво стає сухим і добре розсіюється сівалками.

Калійні добрива перед внесенням у ґрунт теж треба просіяти крізь сито з отворами 3–5 мм. Подрібнювати калійні добрива слід за 5–7 днів, аміачну селітру – за 2–3 дні до внесення. Суперфосфат можна готувати за 4–5 тижнів до внесення. Подрібнювати добрива задовго до сівби недоцільно, тому що вони можуть знову злежуватись.

Технологія внесення добрив – це комплекс послідовних виробничих операцій, що здійснюються під час застосування добрив.

Технології внесення добрив.

Безперевальна (прямоточна) – добрива завантажують в автомобілі або тракторні причепи, якими транспортують до поля і вносять в ґрунт.

Перевантажувальна – застосовується при відстані 7–15 км від складу до поля. Добрива транспортують до поля і перевантажують у тракторні машини, які використовуються лише для внесення добрив.

Перевальна – застосовується, як виняток, за сприятливих погодних умов при масовому завезенні добрив у господарство. Добрива транспортують і вивантажують на спеціальні майданчики, звідки їх завантажують у тракторні машини і вносять у ґрунт.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.