загрузка...
загрузка...
Подвоєння приголосних PDF Друк e-mail
Українська мова - Український правопис

Подвоєні приголосні маємо при збігу однакових приголосних:

· префікса й кореня: ввіч, ввічливий, піддати, відділ, заввишки, ззаду .

Примітка. Не подвоюються приголосні в таких словах, як отой, отут, отак, отам, отепер, отоді , оцей тощо;

·          кінця першої й початку другої частини складноскорочених слів: військкомат (військовий комісаріат), страйкком (страйковий комітет), юннат (юний натураліст);

·          кореня або основи на -н- (-нь-) і суфіксів -н(ий) -н(ій), -ник, -ниц(я): вина – безвинний, день – денний, закон – законний, кінь – кінний, причина – причинний; осінь – осінній, ранок – ранній; баштанник, годинник, письменник; віконниця, Вінниця;

·           основи дієслова минулого часу на с і постфікса -ся: винісся, пасся, розрісся, трясся.

Подвоєння н зберігається також перед суфіксом - їсть в іменниках та прислівниках, утворених від прикметників з подвоєним н : безвинний – безвинність – безвинно, законний – законність – законно, туманний – туманність – туманно .

Буквосполучення - нн - пишеться:

а) у збільшувально-підсилювальному суфіксі - енн (ий): здоровенний, силенний, численний ;

б) у прикметниках на - енн (ий), - анн (ий), - янн (ий) зі значенням можливості або неможливості дії: здійсненний, невблаганний, недозволенний, недоторканний, незрівнянний, нечисленний, непримиренний,  несказанний, нескінченний та в прикметнику старанний з відтінком підсилення.

в) у прикметниках на - енн (ий) старослов’янського походження: благословенний, блаженний, огненний, священний .

Буквосполучення - нн - зберігається також і в іменниках та при­слівниках, утворених від таких прикметників: здійсненність, старанність, старанно, численність ( численно ) тощо.

Примітка . Н не подвоюється в дієприкметниках: вивершений, ви­хований, зроблений, індустріалізований, побраний, сказаний, спечений , як і в прикметниках на - ений з відповідних дієприкметників (з іншим наголосом): варений (пор. варений ), печений (пор. дієприкметник печений ) тощо, а також у прикметнику довгожданий .

Треба розрізняти такі слова, як здійсненний (який може здійснюватися – прикметник) і здійснений (який здійснився – дієприкметник), нездоланний (непереможний) і нездоланий (якого не подолали), незліченний (представлений у дуже великій кількості) і незлічений (не порахований) та ін.

Подвоюються приголосні в словах: бовван, Ганна, лляний, овва, ссати , а також у похідних: бовваніти, Ганнин, виссати, ссавці тощо.

Иногда мы сталкиваемся с такими проблемами, с которыми не были готовы встретиться. К таким неожиданностям относится и проблема клопов в доме. Как клопы постельные появляются и почему, как быстро их становится больше, где они обитают и как с ними бороться - вот те вопросы, которые сразу нужно узнать, столкнувшись с этой проблемой.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.