загрузка...
загрузка...
Правопис відмінкових закінчень іменників І відміни PDF Друк e-mail
Українська мова - Український правопис

Іменники І відміни мають закінчення:

1) - и в родовому відмінку однини та називному множини у твердій групі , – у м’якій та мішаній групах та після голосного й при роздільній вимові (м’яка група), наприклад: руки, фабрики, Миколи, лампи, сироти, парти; землі, бурі, долі, кухні; груші, вежі, кручі, тещі, площі; мрії, станції, ескадрильї, сім'ї, мантильї ;

2) - ою в орудному відмінку однини у твердій групі , - ею, -єю – у м’якій  та - ею   у мішаній: рукою, фабрикою, сиротою; землею, бурею ; станцією, ескадрильєю, сім’єю ; площею, грушею, вежею;

3) в давальному та місцевому відмінках однини у всіх групах, –після голосного та при роздільній вимові (м’яка група): лампі, парті, сироті, землі, бурі, кухні, груші, кручі, площі, сім’ї, ескадрильї.

Примітка. Кінцеві приголосні г , к , х перед закінченням в цих від­мінках чергуються із з , ц , с : змога змозі, рука руці, муха – мусі.

4) - о в кличному відмінку у твердій групі ( Миколо, фабрико, лампо) ; , в м’якій групі ( пісне, доле, мріє ); (душе, круче), рідше ( Машо, Мишо ) в мішаній групі .

Жіночі імена з відтінком пестливості в кличному відмінку закінчуються на : доню, Галю, матусю, бабусю, няню.

Примітка. У множині іменники І, II, III відмін за закінченнями давального, орудного та місцевого відмінків не розрізняються, вони мають однакове закінчення: -ам(-ям), -ами(-ями), -ах(-ях) . Наприклад: партам, землям, дощам, полям, но­чам; партами, землями, дощами, полями, ночами; на партах, землях, дощах, полях, ночах.

 

Бібліотека онлайн Lection.com.ua створена для студентів та учнів, які прагнуть вчитися і пізнавати нове. Наша онлайн бібліотека підручників має близько 25 книг, ми намагаємося оновлювати нашу базу підручників кожен місяць. Сподіваємося наш сайт вам подобається. З повагою адміністрація.